samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Intervju: Tomislav Nikolic By: [Vesti] Date: Oktobar 13, 2010, 22:04:22
Intervju: Tomislav Nikolic

Neredi u Djenovi su stvar Italije i njene policije, ja ne mogu da pronadjem vezu izmedju nekog srpskog politicara i onoga sto se tamo zbivalo, i tvrdim da u tome nijedna opoziciona stranka nije ucestvovala, rekao Tomislav Nikolic, predsednik SNS, gostujuci u emisiji "Svedok" na RTS-u. Gostujuci u emisiji "Svedok" na RTS-u, predsednik Srpske napredne stranke Tomislav Nikolic rekao je da su sinocnji neredi u Djenovi stvar Italije i njene policije i da ne moze da pronadje vezu izmedju nekog srpskog politicara i onoga sto se tamo zbivalo."Strasno je kada vam napadnu autobus sa sportistima, i to ne valja za ugled zemlje, ali to je samo jos jedna kockica koja govori o nama", kaze Nikolic, i dodaje „treba da pitate one koji na to mogu da odgovore, a ja tvrdim da nijedna opoziciona stranka u tome nije ucestvovala".Na pitanje glavnog i odgovornog urednika Informativnog programa RTS-a Nenada Lj. Stefanovica jesu li neredi u Djenovi nastavak onoga sto se u nedelju dogadjalo na ulicama Beograda, i da li je to organizovao „isti mozak", lider naprednjaka kaze da je to preuvelicavanje, da je nemoguce da drzava nije osetila tako nesto, i predupredila.SNS je za to sto se zbilo u nedelju odmah optuzila vlast, mnogi su otisli dalje i odmah rekli da je sva politicka ponuda ista, da nema sansi za legalnu promenu vlasti i da je sve sto se dogadja „zagrevanje za novu revoluciju", a o tome Nikolic kaze da nije dobro sto vlast insistira na tome da je to opsti pokret finansiran od strane kriminalaca, ali ni sto pojedini politicari misle da vlast mora da se smenjuje na ulici."Ja sam posvetio ceo svoj zivot takvoj, legalnoj pobedi", kaze Nikolic.Dodaje da ce uslediti jos veca represija i potpuna medijska opterecenost time.Nasilje problem za psihologeNa pitanje je li sve sto se desava samo rezultat samoniklog procesa, Nikolic odgovara da je „mozda i neko od kriminalaca bio protiv vlasti, ali da je politika ono sto rade politicari, i njihova dela i rad, i da huligani njome ne mogu da se bave"."Mora se znati ko je umesan, ja striktno kazem da to nije niko iz SNS, i nije povezana ni sa cim sto se na ulicama manifestovalo kao remecenje reda i mira".Nikolic kaze da drzava mora da se odbrani od svega, ali dodaje da ova vlada vise ne moze da se odbrani, da ce se ubrzo otvoreno postaviti pitanje zasto vlada ne radi svoj posao.O tome da li je golman Stojkovic „svojevrsna paradigma srpskih prilika" i zasto su kod nas podele uvek surove, Nikolic je rekao da njemu ne treba postavljati to pitanje, da 5. oktobra on nije bio na ulici, i da je pitanje kako se tada dolazilo do cilja, da je ovo problem za psihologe, i da treba krenuti od skole i porodice."Ja garantujem za svoju porodicu, ali ne znam kako je u onima u kojima nema sigurnosti i u kojima su deca na ulici, a roditelji ne znaju gde je", kaze Nikolic.Jucerasnju posetu Hilari Klinton Beogradu, Nikolic vidi kao dobru, kao veoma vaznu za Srbiju.Vreme za mudrost"Ocigledno je da se pripremaju pregovori sa Albancima, da ce Amerika biti posrednik. I Rusija mora biti jedan od posrednika", smatra Nikolic i dodaje da je vreme za mudrost, za dogovore, i minimum ili maksimum onogo sto se dogovori."Bojim se samo toga da vlast samu sebe predstavlja, a da su sukobi veliki".Na pitanje sta bi rekao Klintonovoj da su se sreli, lider SNS je odgovorio da zavisi od teme razgovora, da bi ona svakako naisla na sagovornika u SNS, da EU jeste odrediste Srbije, ali ne i cilj po sebi, ako nema kvalitetnijeg zivota."Treba otvarati sve puteve, na svim stranam sveta, od energenata, trzista, kapitala, a evo vec deset godina niko se time ne bavi", kaze Nikolic.Ne odustaje se od izboraO izbornim prognozama i o tome da li ce eventualna kandidatura za EU da ih ubrza, kaze da se Vlada sada inati sa gradjanima ali da on ne odustaje od izbora.„Mozda cekaju status kandidata, mozda prodaju Telekoma, ovde se uvek nesto ceka", navodi Nikolic.Na pitanje glavnog i odgovornog urednika Informativnog programa RTS-a Nenada Lj. Stefanovica kojim sredstvima namerava da nastavi borbu za vanredne izbore, Nikolic odgovara da sve sto se u toku dana uradi, i cini, organizuje, sve je to zelja da dodje do izbora, i da to najvise zele SNS i NS.O tome kako bi izgledao eventualni „mini DOS" i za koga bi tu bilo mesta, Nikolic je rekao da vise „ni oni iz DOS-a ne vole da se podsecaju da su tu bili.„Mislim da ce SNS i NS, i jedan mali broj stranaka, pod ideologijom SNS-a, formirati vladu", kaze Nikolic i dodaje da bi bilo veliko zlo da onaj ko pobedi na izborima ne formira vladu.

Procitaj nastavak vesti...