samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
U kineskom „Talentu" pobedio pijanista bez ruku! By: [Vesti] Date: Oktobar 12, 2010, 23:01:37
U kineskom „Talentu" pobedio pijanista bez ruku!

U kineskoj verziji soua „Ja imam talenat" pobedio je Liju Vei, koji je u detinjstvu izgubio obe ruke. Na takmicenju je svirao klavir noznim prstima i andjeoskim glasom otpevao pesmu „You're Beautiful" Dzejmsa Blanta! Talentovani stanovnik Pekinga izjavio je da ce uspeti jer ima „dve savrsene noge", a tajvanska pevacica i clanica zirija Jolin Tsai pozvala je Lijua da joj se pridruzi na svetskoj turneji.Press otkriva da ce se ove godine i u srpskom takmicenju pojaviti ucesnici sa nekim hendikepom koji su svojim talentom odusevili ziri. Najvece ovacije pobrao je takmicar koji je jedan od sedam ljudi u svetu kome odumiru organi. Iako je bez obe noge i jedne ruke, sa punim zarom je otpevao svoju autorsku pesmu.Puni entuzijazma- Dok je izvodio svoju kompoziciju, nije bilo coveka u publici koji nije plakao. Odavno nije vidjeno toliko entuzijazma i energije u coveku koji zbog hendikepa nije odustao od svog cilja. Kada je zavrsio svoj nastup, sva tri clana zirija su ustala, cestitala mu i porucila da nastavi dalje jer ima talenat. U souu ce se pojaviti i takmicar bez jedne ruke koji odlicno svira gitaru i pojedini ucesnici u kolicima, koji su dosli da pokazu svoje talente - kaze producentkinja Sandrina Andjic.Ona je odusevljena ljudima koje fizicki nedostaci nisu omeli u ostvarivanju svojih ciljeva.- Drago mi je da je veliki odziv ljudi sa nekim hendikepom i nadam se da ce ih u sledecim sezonama biti vise. Srbija je puna predrasuda i ne gleda blagonaklono na talenat starih ljudi i onih sa hendikepom, ali ce ih ovogodisnje takmicenje razuveriti, sto i jeste cilj soua „Ja imam talenat", koji svima daje sansu - prica za Press Sandrina, i potvrdjuje da je ziri i druge sezone takmicenja u istom sastavu - Danica Maksimovic, Ivan Tasovac i Aleksandar Milic Mili.Deset finalistaNa ovogodisnju smotru talenata prijavilo se vise od 4.000 ucesnika, od kojih je 400 izabrano za audicije koje su prethodnih meseci odrzane i snimljene u Pozoristu na Terazijama. Strucni ziri je za treci krug takmicenja izabrao njih 100, od kojih ce 40 ucestvovati u polufinalu.- Ocekujemo da ce emitovanje poceti u novembru na RTS-u, kada ce gledaoci putem SMS-a glasati za 40 polufinalista, od kojih njih 10 ulazi u finale. Osim za pobednika, koji ce osvojiti 100.000 evra, spremili smo i nagrade za drugo i trece mesto - istice Sandrina, i obecava dobru sezonu, u kojoj ce uzivati mnogi ljubitelji razlicitih talenata.- Najvise ima pevaca i igraca, ali ove godine prijavilo se i dosta glumaca, madjionicara i drugih ljudi s neobicnim talentima. U Srbiji ima dosta soua u kojima pevaci mogu da debituju, ali su retka takmicenja u ostalim vestinama. Prema iskustvima svetskih „Supertalenata", tek treca i cetvrta sezona pocinju da privlace ljude neobicnih vestina da se prijave za takmicenje - kaze Sandrina Andjic.

Procitaj nastavak vesti...