samo-opusteno Tenis
Pages: 123456
Novak Đoković: Sve vesti By: DaRkOoO Date: Septembar 14, 2010, 12:59:05
Novak Đoković - Sve vesti :: Tenis

Biografija i info:
http://www.samo-opusteno.info/forum/biografije/novak-djokovic/

Nadal stigao do Grend slema posle paklenog finala sa Novakom
Rafael Nadal je posle svog prvog finala na US openu uspeo da kompletira Grend slem. Za ulazak u odabrano društvo još šestorice legendi bilo mu je potrebno 223 minuta žestoke igre za pamćenje protiv Novaka Đokovića - 6:4, 5:7, 6:4, 6:2.

Svetski teniseri broj jedan i dva su odigrali sjajan meč, na trenutke nestvarnog tempa, prepun preokreta, silovitih, iscrpljujućih razmena, pravih bombi sa obe strane mreže i dugih poena koji su morali da budu završavani vanserijskim potezima jednog ili drugog. Sve to je na kraju, ipak bolje podneo Španac.

Đoković se osvajanjem drugog seta vratio u meč, ali je ubrzo ispao iz ritma, a Rafa je prostor iskoristio da počne da vrši veliki pritisak, koji nije prestajao do samog finiša.

Novak se dugo maestralno držao, sačuvao je dvadesetak brejk lopti, ali posle velikih borbi i čupanja nije uspevao da ugrozi rivalov veoma siguran servis, jedno od njegovih ključnih oružja u ovom finalu.

Dovoljno je bilo da Novak popusti jednom i da Rafa preuzme kontrolu.

Teniseri su odmah počeli sa žestokom igrom, a svi "veliki" poeni su na startu pripadali Nadalu. Španac je brejkom i novim napadom na servis najavio da će diktirati tempo, ali je Đoković odlično odgovorio i povratio ravnotežu.

Ipak, Nadal je posle još desetak minuta prepunih atmoskih razmena i nekoliko izjednačenja stigao do novog brejka, što mu je bilo dovoljno da kroz paklen ritam privede prvi set kraju - 6:4.

Slično kao i protiv Federera, Novak je brzo ostavio izgubljeni set iza sebe i novi započeo sigurnim servis gemom. Bilo je očigledno da srpski teniser podiže nivo igre, a to je i definitivno potvrdio posle dvostruke greške Nadala i lagano iskorišćenih 0:40 za prednost od 3:1.

Nadal je odjednom zaigrao mnogo agresivnije i iako Novak praktično nije uopšte grešio, izgubio je kontrolu. Rafa je diktirao tempo, sjajnom kretnjom prelazio iz defanzive u ofanzivu, menjao je ritam i nemilosrdnim udarcima završavao poene tokom serije od tri uzastopna gema - 4:4.

U naletu ga je zaustavio skoro dvočasovni prekid zbog kiše, posle kog su se teniseri brzo zagrejali i ponovo krenuli sa žestokim razmenama. Novak je u njima bio bolji, precizniji i hrabriji i povratio je izgubljenu inicijativu. Napravio je novi brejk za 7:5 i zasluženo izjednačenje 1:1!

Početak trećeg seta je doneo dva ekspresna servis gema i novu promenu ravnoteže. Nadal je stigao do 0:40 u trećem gemu, a Novak je nakon dva dobra poena poslao lopticu u veliki aut i dozvolio rivalu da napravi novi brejk - 2:1.

Đokovića je greška na neko vreme izbacila iz ritma, a Rafa je osetio prostor i u svom stilu počeo da "melje". Španac je desetak minuta čitao praktično svaki Novakov potez, nemilosrdno udarao bukvalno svaku lopticu i vršio konstantan pritisak.

Đoković je ipak nekoliko puta na maestralan način uspeo da se odbrani, preživeo je još osam brejk lopti, Nadala je počeo da izdaje bekhend, ali sve to, ni fantastičan poen iz jedne atomske razmene nisu bili dovoljni da se srpski teniser potpuno vrati u set - 6:4.

Nadal nije oduzimao gas, a njegov protivnik je počeo da popušta. Ispustio je servis u trećem gemu četvrtog seta i tada je sve bilo gotovo.

Novak je upisao još nekoliko sjajnih poena, što je dodatno obogatilo ovo veliko finale, ali nije uticalo na konačan ishod - 6:2 za Nadala, njegov prvi trofej na US openu i ispunjenje Grend slem sna.

blic
Odg: Novak Đoković: Sve vesti By: ^Tina^ Date: Septembar 14, 2010, 13:57:53
Kad je ovo igrano, obzirom da je sinoć prekinuto?
Bedak, izgubi Nole...
Odg: Novak Đoković: Sve vesti By: Oasis Date: Septembar 14, 2010, 14:52:30
Ko zna, noćas, ja nisam mogao da gledam...
Iskren da budem, nisam ni očekivao da će Đoković dobiti...
Odg: Novak Đoković: Sve vesti By: DaRkOoO Date: Septembar 14, 2010, 15:33:13
Mislim da je oko 4 ujutru završeno.Pauza je bila oko 2 sata zbog kiše.Gledao sam prvi set, i drugi do 4:4.
U drugom setu Nole je vodio 3:1 (ili 4:1) i pokazao je zube Nadalu.
Nadal mu nije uzeo ni jedan poen nekih 10ak min.Bio je zaista perfektan, i dobio taj set.
Međutim, Nadal se povratio u trećem i četvrtom setu izgleda..
Odg: Novak Đoković: Sve vesti By: Janacko12 Date: Novembar 07, 2010, 13:26:13
jok sramota ;D
Odg: Novak Đoković: Sve vesti By: McDelija Date: Novembar 09, 2010, 15:24:48
Jbg, Rafa je neprevazidjen.... wink
Odg: Novak Đoković: Sve vesti By: aLexA* Date: Novembar 09, 2010, 20:30:53
Federer sprečio Noleta da ga još jednom sruši u Bazelu!

Nole nije uspeo da osvoji drugu uzastopnu titulu na teniskom turniru u Bazelu.

U reprizi prošlogodišnjem finala, dogodio se obrnuti scenario. Švajcarac Rodžer Federer revanširao se Novaku za poraz od pre 12 meseci.

Posle 1 časa i 54 minuta borbe na centralnom terenu teniske hale „St. Jakobshal“ rezultat u korist prvog nosioca glasio je 6:4, 3:6, 6:1.

Novak tako nije uspeo da osvoji 19. titulu u karijeri, treću u tekućoj sezoni. Nakon osamnaestog susreta sa Švajcarcem, Federer drži prednost od 12-6.

Na novom rang listi koja će biti objavljena 8. novembra, Nole će izgubiti 200 poena, što ga neće ugroziti na trećem mestu ATP liste.

"Imao sam dobru nedelju. Jedino što nije bilo dobro danas je treći set. Izgubio sam koncentraciju i odjednom je bilo 5:1 za njega. Posle toga nije bilo povratka. Želeo bih da čestitam Rodžeru, danas je bio bolji," rekao je Nole posle meča.

Novak se suočio sa dve brejk lopte u prvom gemu meča ali se uspešno odbranio i poveo sa 1:0. Imao je dve prilike da oduzme servis Federeru već u narednom gemu ali je Švajcarac izjednačio rezultat. Prvi nosilac je napravio brejk u trećem gemu i zatim potvrdio brejk za 3:1. Nole je imao šansu da se vrati u set , ali nije iskoristio brejk loptu u desetom gemu i Federer je poveo sa 1:0 u setovima posle 49 minuta igre.

Đoković je napravio brejk u drugom gemu drugog seta i ubrzo poveo sa 3:0. Prvu set loptu na servis Rodžera Novak nije iskoristio, ali jeste na svoj servis, nakon što je spasio jednu brejk loptu, i doveo meč u egal.

Treći set je protekao u znaku Federera. Napravio je dva brejka, u četvrtom i šestom gemu, i uspešno odservirao za 6:1 i četvrti trijumf na turniru u svom rodnom gradu.

Statistika meča: as poeni (4-6), duple servis greške (2-4), direktni poeni (37-45), neiznuđene greške (25-21), ukupno osvojenih poena (79-87).

Nema pauze za Novaka. Već sutra startuje poslednji Masters turnir u 2010. godini, „BNP Paribas Masters“ u Parizu, na kome Nole brani titulu osvojenu prošle godine (pobeda u finalu na Gaelom Monfisom).

Kao drugi nosilac, Novak će biti slobodan u prvom kolu, dok u drugom kolu ide na boljeg iz susreta između Amerikanca Sema Kverija i Argentinca Huana Monaka.

Naš teniser putuje u prestonicu Francuske u ponedeljak.
Put ka polufinalu: Đoković - Rodik (21h) By: DaRkOoO Date: Novembar 26, 2010, 18:07:56
Put ka polufinalu: Đoković - Rodik (21h)
Novak Đoković igra protiv Endija Rodika od 21 čas u poslednjem kolu grupne faze u Londonu u meču koji bi mogao da mu omogući da popravi rezultat iz prošle godine i plasira se u polufinale.

Najbolji teniser Srbije se nalazi na drugom mestu grupe A s istim učinkom kao Tomaš Berdih (1-1 u mečevima, 2:2 u setovima), ali Čeh ima negativan gem količnik, pa će o plasmanu u polufinale odlučivati možda i nijanse.

"Još sam u igri, zar ne? Ništa još nije izgubljeno, daleko od toga. Mislim da imam dobre šanse da se kvalifikujem za polufinale. Jedino što mi stvarno smeta jesu te stvari koje nemaju veze s tenisom, a koje mi se dešavaju", rekao je Đoković misleći na probleme sa sočivima tokom meča sa Nadalom.

Đokovića pobeda uz očekivani trijumf Nadala nad Berdihom u prvom duelu današnjeg programa sigurno vodi dalje. Kombinacija ima mnogo, nijedno mesto nije rezervisano, a o tome opširnije pročitajte ovde.

"Nadam se da neću imati problema sa okom na meču sa Rodikom. Šanse da imate nevolje sa sočivom su jedan prema milion. Ponavljam, sve je otvoreno, u ovoj grupi može svašta da se dogodi", poručio je Đoković.

Đoković, vlasnik verovatno najboljeg riterna na ATP turu, protiv jednog od vodećih servera u tenisu ima negativan skor 2:7.

Nadal igra sa Berdihom od 15 časova, a dva sata ranije na teren će Danijel Nestor i Nenad Zimonjić, koji igraju protiv Kubota i Maraha.

Grupa A
1. Rafael Nadal 2-0, 4:1 u setovima, 29:23 u gemovima
2. Novak Đoković 1-1, 2:2, 19:19
3. Tomaš Berdih 1-1, 2:2, 19:20
4. Endri Rodik 0-2, 1:4, 24:29

blic
Odg: Novak Đoković: Sve vesti By: KacaMaja Date: Januar 18, 2011, 11:49:28
NOLEEEE<3
Đoković: Titulu posvećujem porodici, i Srbiji! By: Oasis Date: Januar 30, 2011, 16:22:25
Izjave nakon meča
Đoković: Titulu posvećujem porodici, i Srbiji!

Novak Đoković je drugi put postao šampion Australijan opena pobedom nad Endijem Marejem, a posle meča titulu je posvetio porodici, kao i Srbiji.

Srpski teniser tvrdi da mu nije bilo nimalo lako uprkos ubedljivom krajnjem rezultatu.

"Endiju je ovo drugo uzastopno finale u poslednje dve godine, poznajemo se jako dugo i bilo je jako teško igrati protiv njega ove večeri. Nadam se da ćeš dobiti i treću šansu da dođeš do trofeja, a sa takvim talentom sigurno hoćeš", rekao je Đoković.

Treći teniser sveta se zatim zahvalio svom timu.

"Hvala mom timu, volim vas sve. Iako je ovo individualan sport, mislim da ništa ne bih mogao da ostvarim bez vaše pomoći", rekao je Đoković.

Novak je podsetio i na žrtve poplava u Australiji koje su prethodile Australijan openu pre nego što je titulu posvetio srpskom narodu.

"Zaista je uživanje igrati ovde. Želim i da podsetim na žrtve poplava, pokušaćemo da pomognemo koliko možemo, to će biti naš mali gest pažnje. Titulu posvećujem mojoj porodici, braći, devojci Jeleni i ljudima u Srbiji koji pokušavaju da predstave državu u najboljem svetlu", završio je Đoković.

Endiju Mareju nije preostalo ništa sem da se pokloni šampionu.

"Želim da čestitam Novaku i njegovom timu. Zaslužena pobeda, svaka čast, radujem se našem susretima u budućnosti. Hvala vam svima na neverovatnoj podršci, jedva čekam da se vratim ovde sledeće godine i nadam se konačno osvojim turnir", rekao je Marej.
Odg: Đoković: Titulu posvećujem porodici, i Srbiji! By: ^Tina^ Date: Januar 31, 2011, 15:27:53
Svaka mu čast.
Skroman je pored svega, a totalno je opušteno pobedio, i još u 3 seta... :oui
Odg: Novak Đoković: Sve vesti By: DaRkOoO Date: Januar 31, 2011, 18:45:25
Svaka mu čast, u odličnoj je formi.Samo neka nastavi tako! :oui
Odg: Novak Đoković: Sve vesti By: Coskee Date: Januar 31, 2011, 18:59:35
Svaka casto  , odlicno je odigrao mec za Marejom xD Nadam se da ce nastavi ovako sa pobedama
Odg: Novak Đoković: Sve vesti By: TanjicA Date: Februar 01, 2011, 20:42:25
Đoković posle osvajanja Australijan opena
Nole: Lepo je biti deo velikog trija, ali ja bih da budem najbolji
D. Nikolić | 01. 02. 2011. - 08:37h | Foto: AFP | K

Nakon što je u finalu Australijan opena savladao Endija Mareja ne izgubivši ni set, Novak Đoković je posle svoje druge Grend slem titule u karijeri pojasnio da mu prija poređenje sa dvojicom do sada neprikosnovenih, Rafaelom Nadalom i Rodžerom Federerom, ali i da ima veće planove.

"Moj cilj je da budem broj jedan na svetskoj rang listi i radim sve što je u mojoj moći da to i dostignem. Ako ljudi žele da me proglašavaju delom "velikog trija", sa Federerom i Nadalom, to je stvarno sjajna stvar. Imam ogromno poštovanje prema njima dvojici. Oni su pravi primeri kako šampioni treba da se ponašaju i na terenu ali i van njega", rekao je Đoković posle neprospavane noći u Melburnu.

Naš najbolji teniser je sa sunarodnicima koji žive u gradu u kome se i održava prvi Grend slem u sezoni organizovao žurku povodom ponavljanja uspeha iz 2008. kada je takođe osvojio Australijan open, a prema njegovim rečima na zabavu su uspeli da dozovu i direktora turnira i predstavnike sponzora, koji su se fino proveli uz srpsku muziku i naše slavljeničke običaje.

Noletovo zadovoljstvo uspehom u Melburnu je bilo veće saznanjem da je drugoplasiranom na ATP listi Rodžeru Federeru posle osvajanja trofeja prišao na samo 85 bodova.

Kao jednu od prekretnica u karijeri Đoković naglašava trenutak kada se posvetio radu sa Marjanom Vajdom. Odabir Toda Martina za konsultanta u stručnom štabu 2009. godine nije doneo željene rezultate, pa je prošle sezone Nole rešio da nastavi saradnju samo sa svojim dugogodišnjim strategom, Vajdom. Rezultati su počeli da stižu u nizu, počev od finala US Opena 2010. u kome je poražen od Nadala.

"Nešto je 'kvrcnulo' u mojoj glavi od tada. Veoma sam emotivan čovek, ne samo na terenu već i van njega. To je ono što ja u suštini i jesam. Volim da pokazujem emocije. Iako smo svi različiti, priznajem da stvari koje su se dešavale van terena nisu baš išle u moju korist. To se odrazilo na moju igru, odrazilo se i na moju profesionalnu karijeru. Ali, kada sam u sopstvenoj glavi raščistio sa nekim stvarima, sve je krenulo kako treba", rekao je novi-stari šampion Australijan opena. 
Odg: Novak Đoković: Sve vesti By: * Charobnjak * Date: Februar 02, 2011, 21:46:20
Nole, samo tako nastavi  :ok