samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Predsednik opstine Trgoviste duguje za struju 540.000 dinara! By: [Vesti] Date: Septembar 10, 2010, 06:34:04
Predsednik opstine Trgoviste duguje za struju 540.000 dinara!

Direktor vranjske „Elektrodistribucije" Zoran Knezevic kaze da su u „Elektrodistribuciji" u Vranju gotovo nemocni da naplate 1,7 milijardi dinara, koliko u ovom trenutku gradjani duguju za utrosenu elektricnu energiju - Najneredovnije platise sa astronomskim racunima za struju su bogati i ugledni gradjani, koji su, uz pomoc advokata i sudskih izvrsitelja, do tancina usavrsili instituciju „neplacanja struje". Tako je na listi fizickih lica najveci duznik sa 700.000 dinara jedan direktor javnog preduzeca u Vranju. Sledi lokalni predsednik jedne stranke sa 600.000, pa predsednik jedne opstine sa 540.000 i jedan sudski izvrsitelj sa 320.000 dinara - rekao je Knezevic, i dodao:- Necu preterati ako kazem da je ovde izbegavanje placanja struje, pomocu sudskih privremenih mera, postalo zanimanje velikog broja gradjana, posebno u Bujanovcu i Presevu, gde nam 20.000 potrosaca duguje 1,1 milijardu dinara - objasnjava Knezevic.O imenima duznika direktor „Elektrodistribucije" u Vranju odbio je da govori, ali Press saznaje da predsednik opstine Trgoviste Darko Tomic za utrosenu elektricnu energiju duguje 540.00 dinara.- Moj dug je moja privatna stvar. Ja sam trenutno na celu jedne od najsiromasnijih opstina na jugu Srbije i isto kao moji sugradjani imam problema. Moj dug nije toliki koliko se navodi. Niko nema razloga da se time bavi, samim tim sto je sud nalozio da mi se struja ne iskljucuje - kaze za Press Darko Tomic.Oko 65.000 fizickih i 6.000 pravnih lica sa podrucja u Pcinjskom okrugu, za utrosenu elektricnu energiju duguju „Elektroprivredi Srbije" 2,5 milijardi dinara.Knezevic istice da podrucje „Elektrodistribucije Vranje", koje obuhvata Pcinjski okrug, ima vise privremenih sudskih mera nego sve ostale elektrodistribucije u Srbiji zajedno.

Procitaj nastavak vesti...