samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Kamion udario u kucu By: [Vesti] Date: Septembar 10, 2010, 06:31:40
Kamion udario u kucu

Kamion je prvo proleteo kroz jedno dvoriste, uleteo u drugo, polomivsi ogradu i drvo, i zario se u kucu. Na putu kroz kraljevacko selo Ratina nesrece su ceste U kucu porodice Tijanic u selu Ratina nadomak Kraljeva juce oko pet casova ujutro udario kamion leskovackih registracija, koji je na krivini i velikoj nizbrdici izleteo sa puta. Kamion je prvo proleteo kroz jedno dvoriste, uleteo u drugo, polomivsi ogradu i drvo, i zario se u cosak kuce. Srecom, niko nije povredjen.Domacin kuce u koju je juce udario kamion Milorad Tijanic kaze da je u 4.45 sati njega i zenu probudio jak prasak.- Nismo mogli ni da zamislimo sta se desilo. Izleteo sam iz kuce, vozac je bio vidno uznemiren, ali nepovredjen. Sve je dobro proslo, ali jezim se na pomisao sta bi bilo da se desilo malo kasnije, u vreme kad deca idu u skolu - prica Milorad Tijanic.Izgubio kontroluKamionom je upravljao Nenad Petkovic (45) iz Lebana. On je kazao da je na mokrom kolovozu izgubio kontrolu nad kamionom, iako je vozio brzinom od 40 kilometara na sat.- Kolovoz je bio mokar, a na njemu je bilo prosutog sitnog peska, tako da je moje nastojanje da savladam kamion i zadrzim ga na desnoj strani bilo uzaludno i uleteo sam u dvoriste Tijanica, sto se dobro zavrsilo jer nema povredjenih - rekao je Petkovic.Do nesrece je doslo na saobracajnici koja je nekada bila lokalni seoski put, a pre tri godine, kada se pravio most u Kraljevu, postao je obilaznica oko grada. Most je zavrsen, ali je obilaznica kroz Ratinu ostala da ne bi doslo do zagusenja u Kraljevu. Tuda tutnji sav tranzitni saobracaj izmedju magistralnih puteva Kragujevac - Kraljevo i Kraljevo - Krusevac. U Ratini su nesrece ceste i nije prvi put da vozila ulecu u seoska dvorista. Na kraju nizbrdice na kojoj se dogodio jucerasnji udes nalazi se kuca Radeta Jerinica. Njemu su do sada u dvoriste uletali kombajn, autobus i automobil!Mnogo opasnih mestaMestani odavno upozoravaju da saobracajnica koja vijuga izmedju seoskih domacinstava nije adekvatna za ovakav saobracaj. Zelimir Savic kroz cije dvoriste je kamion juce proleteo pre nego sto je udario u kucu njegovog komsije kaze da po 15 minuta ne moze da izadje kolima iz dvorista jer je sve nepregledno.- Hteo sam o svom trosku da postavim ogledalo, ali mi nisu dali - kaze Savic.Predsednik Mesne zajednice Ratina Zoran Vukadinovic pre nekoliko meseci je upozorio da ova saobracajnica nema upotrebnu dozvolu, da ima mnogo opasnih mesta, da se nesrece stalno dogadjaju i da je mnogo ljudi povredjeno. Najopasnija mesta su dugacka nizbrdica koja je cela u krivini i na kojoj se i dogodila jucerasnja nesreca, i krivina pre ulaska na most iz pravca Ratine ka Sirci koja ima kontranagib.- Ni u jednom planskom dokumentu nije bilo predvidjeno da obilaznica ili bilo kakav put veceg znacaja ide kroz Ratinu. Ovo je bio seoski put, mnogo je krivina, kontranagiba, uzbrdica, a svake sekunde protutnji po teretnjak. Niko iz ondasnje vlasti nije hteo da nas slusa kad smo upozoravali - kaze Vukadinovic.

Procitaj nastavak vesti...