samo-opusteno Muški Kutak
Pages: 12
5 znakova da žena laže By: rasha2004 Date: Jul 31, 2010, 13:54:15
Kako žene lažu?

Da li ste ikada posumnjali u istinitost reči koje silaze sa njenih izazovnih usana? Kada razmišlja jedno, a govori nešto potpuno druge t elo je to koje je može odati. Otkrivamo vam 5 osnovnih znakova govora tela koji će vam pokazati šta je laž, a šta je istina.

1. Čitajte joj sa usana
Obratite pažnju da li nervozno oblizuje ili gricka usne ili vidiljivo guta pljuvačku. Prema psiholozima, laganje postaje vidljivo upravo u grčenju mišića grla koji su “zaduženi” za gutanje. Suva usta takođe mogu biti jedan od pokazatelja neiskrenosti.

2. Detalji su važni
Obratite pažnju i na to koliko je smisleno i povezano ono što vam govori.
    * Da li samo “okreće” iste rečenice, a zapravo ne govori ništa?
    * Da li na pitanja odgovara pitanjima…?
Na taj način ona želi da dobije na vremenu, kako bi mogla da izmisli još ponešto. Ali – jednom kada krene sa izmišljenom pričom – laž će ići sve dalje i dalje. Ukoliko je u ovoj tački razgovora zbunite pitanjima oko detalja ili potpitanjima – brzo ćete je dovesti u nepriliku.

3. Kako govori?
Pažljivo je slušajte. Svaki drhtaj u njenom glasi ili povišen ton, može biti znak da nešto nije u redu. Da li pravi duge pauze između rečenica? Možda i tu dobija na vremenu kako bi došla do nekih novih ideja.
Nagle bujice reči , kada jednostavno ne može da prestane da govori i koje je ostavljaju gotovo bez daha, a zatim ponovo dugo ćutanje … Sve ovo može značiti da je užasno nervozna, upravo zbog toga što vas laže.

4. Šta sa rukama?
Lažljivci sakrivaju ruke – i to - ili iza leđa ili tako što ih prekrštaju jednu preko druge. Ukoliko je iskusnija u lažima i dobro zna kako da laže, bolje će kontrolisati i ruke: opustiće ih pored tela ili spustiti na sto pred sobom.

5. Oči najbolje govore – pratite njen pogled
    * Jedan od najprepoznatljivijih znakova laganja je i izgled zenica. Kada izgovara laž, njene zenice će se raširiti.
    * Tačno pre nego izgovori neistinu, neće skretati pogled. Ali, jednom kada laž izgovori, počeće da trepće više i brže nego obično – i to čak i do 8 puta brže. Pošto je tokom laganja napeta i na njega troši dosta energije - ta napetost i nervoza će se osloboditi kroz učestalo treptanje.
    * Pogled usmeren na dole i u stranu, kao i poluspušteni kapci tokom odgovaranja na neko od vaših pitanja, takođe su znak neiskrenosti.
Odg: 5 znakova da žena laže By: Alle Date: Jul 31, 2010, 14:47:30
Slazem se sa ovim.. :D ja ne znam da lazem.. :D
Odg: 5 znakova da žena laže By: graTzoR Date: Avgust 11, 2010, 10:37:42
Pa u sustini zene su uvek nervozne , uvek vrte iste recenice , uvek nesto mute ;)...to im je u prirodi :D

@ ali dobra tema....moze biti korisna :)...Hvala :D
Odg: 5 znakova da žena laže By: david984 Date: Avgust 15, 2010, 11:49:07
Ima istine ali protiv toga se ne moze...to su one takve kakve su...
Odg: 5 znakova da žena laže By: Alle Date: Avgust 15, 2010, 12:47:42
Tesko sa njima a jos teze bez njih.. muhahahah :p :D
Odg: 5 znakova da žena laže By: turboboy7 Date: Novembar 03, 2010, 07:44:15
Ili pogledajte neki od epizoda serijala Lie to Me....
Odg: 5 znakova da žena laže By: !mila! Date: Novembar 03, 2010, 12:55:07
Tesko sa njima a jos teze bez njih.. muhahahah :p :D
tacno......

ja ne umem da lazem....\
na meni se vidi da se jedva suzdrzvama a da ne kazem istinu.....
Odg: 5 znakova da žena laže By: rasha2004 Date: Novembar 03, 2010, 13:05:08
Ili pogledajte neki od epizoda serijala Lie to Me....

I ja isto to predlazem!
Odg: 5 znakova da žena laže By: CarmeloAnthony Date: Novembar 03, 2010, 15:51:53
Haha :ok
Odg: 5 znakova da žena laže By: ekwelika Date: Novembar 03, 2010, 15:58:59
Hmmm ovo su isti znaci i kod muskaraca, tacnije osobe, uopsteno nezavisno od pola....  :)
Odg: 5 znakova da žena laže By: Alle Date: Novembar 03, 2010, 23:07:40
Tako je Ivana..Kaži ga.. :D AHhahaha
Odg: 5 znakova da žena laže By: wikilav Date: Novembar 04, 2010, 19:42:04
 :ok
Odg: 5 znakova da žena laže By: bekanb Date: Decembar 04, 2010, 08:54:29
Ma zena uvek laze i nemoras da bijes glavu dal laze ili govori istinu cheesy
Odg: 5 znakova da žena laže By: !mila! Date: Decembar 04, 2010, 16:59:13
Hmmm ovo su isti znaci i kod muskaraca, tacnije osobe, uopsteno nezavisno od pola....  :)

da samo sto oni mogu da lazu, a da ih je bas briga...
je ne
Odg: 5 znakova da žena laže By: rasha2004 Date: Decembar 18, 2010, 10:48:32

da samo sto oni mogu da lazu, a da ih je bas briga...

je ne

Malo je drugačije kod nas. Ali, to mi nije zanimljivo, ja volim da komuniciram sa zenama... :D