samo-opusteno Tehnologija
Pages: 12
Youtube - Novosti, zanimljivosti By: Alle Date: Jul 30, 2010, 13:19:16
Veb sajt "Jutjub" (YouTube) je povećao maksimalno trajanje video sadržaja koje korisnici amateri mogu na njemu da objavljuju sa 10 na 15 minuta, prenele su svetske agencije.

"Produžavanje trajanja klipova je bio glavni zahtev veb korisnika naviknutih da objavljuju svoje video sadržaje na 'Jutjubu' ", izjavio je jedan od rukovodilaca tog internet sajta Džošua Sigel (Joshua Siegel) na zvaničnom blogu.

Sigel je istakao da je to produženje rezultat tehnološkog napretka. Ograničenje trajanja video sadržaja od 10 minuta je važilo samo za pojedince, dok su zvanični partneri "Jutjuba" već mogli da ga prekoračuju.

Na "Jutjubu" se, kako su prenele agencije, registruje sve više profesionalnih programa, uključujući i dugometražne sadržaje i televizijske serije.

"Jutjub", koji je od 2006. godine filijala "Gugla" (kupio ga je za 1,65 milijardi dolara), objavio je u martu da se svaki minut na vebu postavi čak 24 časa video sadržaja.

Odg: Youtube - Novosti, zanimljivosti By: NiKooLaa Date: Jul 31, 2010, 20:12:26
Pametno :)
Odg: Youtube - Novosti, zanimljivosti By: Alle Date: Jul 31, 2010, 21:07:24
Da..dobro su se setili.. :)
Odg: Youtube - Novosti, zanimljivosti By: MarkoKg Date: Decembar 11, 2010, 12:10:05
Youtube ukinuo vremensko ograničenje klipova

Youtube je ukinuo ograničenje trajanja video snimaka korisnika od 15 minuta, objavljeno je na zvaničnom blogu tog servisa.

Odobrenja za video snimke čija dužina premašuje 15 minuta dobijaju korisnici koji nijednom nisu narušili pravila servisa Youtube, a planirano je da kasnije ograničenje bude ukinuto za sve korisnike.

Ranije su mogućnost objavljivnja dužih video snimaka već imale kompanije partneri Youtube, kao što je na primer "Nacionalna geografija", na čijem su kanalu bili dostupni snimci duži i od 45 minuta.

Mogućnost za ukidanje petnaestominutnog limita pojavila se zahvaljujući poboljšanju sistema provere legalnosti Content ID. Neophodnost za produženje limita iskrsla je nakon što su kompanije "Netfliks" i "Hulu" počele da nude klijentima na Internetu potpune verzije filmova i televizijskih emisija.

Youtube je prethodno limit produžio sa deset na 15 minuta krajem jula ove godine, kada je to novo pravilo primenjeno na sve registrovane korisnike.

(Tanjug)
Odg: Youtube - Novosti, zanimljivosti By: DaRkOoO Date: Maj 14, 2011, 19:56:17
Jbt, u poslednjih par dana yt kuca kao lud.
Ima neko slicnih problema ?
Odg: Youtube - Novosti, zanimljivosti By: MarkoKg Date: Maj 15, 2011, 02:11:08
Meni uobičajeno, ništa gore nisam primetio da sad učitava... Nekad je ok nekad malo kuca, ali u principu radi :)
Odg: Youtube - Novosti, zanimljivosti By: TanjicA Date: Maj 16, 2011, 01:13:37
I kod mene klasično, nema promena...
Odg: Youtube - Novosti, zanimljivosti By: DaRkOoO Date: Maj 16, 2011, 10:52:42
Sad je i meni okej.
Odg: Youtube - Novosti, zanimljivosti By: DaRkOoO Date: Jul 15, 2011, 01:31:40
YouTube isprobava novi dizajn, nazvan Cosmic Panda
Verovatno inspirisani jednom od najpopularnijih umetnica danas Lejdi Gagom, u kompaniji YouTube odlučili su da isprobaju značajnu promenu izgleda. Čak i ime ovog vizuelnog ažuriranja (što je samo eksperimentalno) je značajno drugačije - Cosmic Panda. Cosmic Panda izgled donosi nekoliko promena u gornju oblast menija sajta, kao što je nešto manji YouTube logo (sa tamnijom crvenom bojom za "tube") kao i manja traka za pretragu. Video stranica je takođe modifikovana i ima video plejer centiran u sivoj zoni koji takođe sadrži naziv videa, ime onoga koji je postalo video, kao i taster za veličinu videa.     Odmah ispod ovoga imate Like, Add to i Share tastere kao i Likes/Dislikes merenje. Cosmic Panda takođe omogućava Chrome korisnicima da nastave gledanje video klipa dok se kreću između videa, liste numera, kanala a daje i dizajn sa više stranica kao i bolje alatke za uređivanje za prilagođavanje ličnih kanala. Cosmic Pandu možete isprobati na ovom linku.

http://www.youtube.com/cosmicpanda

benchmark

Odg: Youtube - Novosti, zanimljivosti By: TanjicA Date: Jul 19, 2011, 01:53:21
Pa ja iskreno i ne vidim neke velike promene osim malo u dizjanu plejera.
Svejedno, dosta su iza vimea, ali drago mi je da vidim neke promene na samom yt-u :)
Odg: Youtube - Novosti, zanimljivosti By: Tomic Date: Septembar 01, 2011, 10:11:34
Problema bez :)
Odg: Youtube - Novosti, zanimljivosti By: cabatr Date: Septembar 07, 2011, 17:53:01
pametno brate   :khm :khm :khm :khm
Odg: Youtube - Novosti, zanimljivosti By: DaRkOoO Date: Oktobar 18, 2011, 23:45:55
YT uveo i 4k rezoluciju, sad tek primetih.
4096 x 2304 pixels
Jbt.Neam toliko jaku graficku da podrzi ovo.

E'o example.

Meni sa 4mb sporo ucitava, tako da, imajte u vidu da treba da imate prilicno jaku internet konekciju za ovo.
Odg: Youtube - Novosti, zanimljivosti By: bulle317 Date: Mart 11, 2012, 18:41:37
Moraću i ja da menjam računar! cry3

Odg: Youtube - Novosti, zanimljivosti By: Karudijan Date: Mart 11, 2012, 18:59:45
Meni očitava ali malo secka.Ne tako jako,ali povremeno.