samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Otmicari su me ostavili sa bombom u ruci! By: [Vesti] Date: Jul 21, 2010, 02:33:41
Otmicari su me ostavili sa bombom u ruci!

Radivoje Atanaskovic (62) iz Prokuplja kaze da su ga otele dve osobe i ostavile vezanog u kamenolomu sa kasikarom navucenom na palac! Posle nekoliko sati drame, Radivoje uspeo da se spase Radivoje Atanaskovic (62) iz Prokuplja kaze da su ga dve nepoznate osobe kidnapovale iz njegove firme i ostavile u kamenolomu vezanog sa bombom u ruci! Atanaskovic kaze za Press da je, iako vezan, nekako uspeo da dodje do glavnog puta i pozove pomoc. Pripadnici Zandarmerije skinuli su mu kasikaru ciji je osugirac bi navucen na njegov palac!Radivoje Atanaskovic kaze da je otet u ponedeljak po podne, u trenutku kada je bio sam u svojoj firmi „RIS".- Nameravao sam da sredim neke papire u kancelariji, kada su iznenada upala dva mladica sa pistoljima. Bio sam zbunjen, a jedan od njih mi je prislonio cev pistolja na usta i rekao da cutim! Nisam pruzao otpor, a napadaci su mi vezali trakom najpre oci, a zatim noge i ruke. Kada su mi vezivali ruke, jedan od njih je izvadio bombu kasikaru, stavio mi je u ruke, a osigurac navukao na moj palac, tako da bi u slucaju da rasirim ruke aktivirao bombu! Prebacili su me u drugu prostoriju gde su me drzali nekoliko casova - prica Atanaskovic. On dodaje da su napadaci sve vreme cutali.„Sad si gotov!"- Jedan od njih je jednom trenutku samo rekao: „Sada si gotov, dosao ti je sudnji dan"! Onda su me nekoliko puta udarili po stomaku i ledjima. Posle nekoliko sati izveli su me iz kancelarije. S obzirom da su mi oci bile vezane, nisam video gde idemo. Shvatio sam da su me ubacili na zadnje sediste automobila i pretpostavljam da su krenuli ka Prokuplju. Medjutim, nakon nekoliko stotina metara okrenuli su auto i krenuli na suprotnu stranu, ka Zitoradji. Na par kilometara od Prokuplja, skrenuli su sa glavnog puta i nastavili ka nekadasnjem kamenolomu, gde su me izbacili iz kola - prica Atanaskovic.Nas sagovornik kaze da u prvom trenutku nije znao gde se nalazi, jer su mu sve vreme oci bile vezane. Kaze da je cuo komentar mladica nakon sto su ga izbacili.- Jedan od njih je rekao: „Da pregazimo smrada", dok je drugi odgovorio: „Ma neka ga, on ce i onako sam da zavrsi". Zatim su kidneperi otisli. U prvom trenutku nisam znao sta da radim, ali kako je vreme prolazilo, pokusao sam da se oslobodim. Od znoja, spala mi je traka sa ociju, pa sam mogao nesto da nazrem u mraku. Puzao sam i instiktivno krenuo nizbrdo. Potom sam cuo automobile. Na oko dvesta metara od mesta gde sam ostavljen, izasao sam na magistralni put Prokuplje - Zitoradja. Sve vreme sam drzao bombu kasikaru u ruci - nastavlja pricu Atanaskovic i objasnjava da je nakon izlaska na glavni put naisao automobil koji se kretao iz Zitoradje ka Prokuplju.Zandarmi demontirali bombu- Istrcao sam ispred automobila, a vozac se uplasio i krenuo unazad. Medjutim, nakon mog zapomaganja, vozac je stao. Zamolio sam ga da pozove policiju, sto je i uradio. Policija je brzo stigla. Kada su shvatili da drzim bombu u ruci, odmah su pozvali jedinicu Zandarmerije koja je ubrzo stigla. Zandarmi su bezbedno deaktivirali kasikaru - rekao je Atanaskovic naglasavajuci da sumnja, ali da jos nije siguran ko zeli njegovu smrt i da ce se o tome vise znati kada policija uradi svoj posao.Iz policije su potvrdili da je preksinoc oko ponoci prijavljen slucaj kidnapovanja i da je Atanaskovic imao bombu u rukama kada je stigla patrola, ali u cilju dalje istrage, nisu mogli da komentarisu slucaj.

Procitaj nastavak vesti...