Preporuke Evropske komisije kljucne

• 0 Odgovora
  • 99 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

[Vesti]

• *
  • 25,769
  • +1/-0
    • Pogledaj profil
    • samo-opusteno
« poslato: Novembar 11, 2010, 08:15:50 »

Evropski komesar za prosirenje Stefan File ce za dve nedelje, kada bude dosao u Beograd, uruciti Vladi Upitnik Evropske komisije. Uoci dolaska, u intervjuu dopisniku RTS-a, pozvao je srpske vlasti da slede i primene preporuke iz izvestaja Evropske komisije, jer ce one biti kljucne za pozitivno misljenje o statusu kandidata. Godisnji izvestaj o napretku Srbije je zasluzeno pozitivan, ocenio je evropski komesar za prosirenje Stefan File u intervjuu dopisniku RTS-a iz Brisela Dusanu Gajicu."Mi cemo ubuduce sve vise pratiti ne samo da li su sistem, pravila i institucije uspostavljeni na papiru, vec da li ceo pravosudni sistem radi, da li je nezavisan i donosi prednosti, pre svega gradjanima Srbije", istakao je evropski komesar za prosirenje. File je najavio da ce 24. novembra Vlaadi Srbije licno uruciti Upitnik Evropske komisije i ocenio da bi misljenje o kandidaturi moglo da bude objavljeno sledece jeseni, u vreme narednog godisnjeg izvestaja.„U razgovoru sa vasim premijerom i predsednikom naglasio sam vaznost sadasnjeg izvestaja i preporuke koje su u njemu. Pozvao sam vladu da radi upravo na tim preporukama, jer ce one biti najvaznije za formiranje misljenja Evropske komisije o statusu kandidata za Srbiju", naglasava File.Pored toga, na misljenje Evropske komisije odrazice se i ocene iz predstojeceg, decembarskog, kao i junskog izvestaja Serza Bramerca.„Vrlo je vazno da se politicari u Beogradu vrate na operativne preporuke iz proslog, junskog izvestaja Serza Bramerca. Umesto spekulisanja sta tacno znaci puna saradnja, bolje je da se primene sugestije, jer je vreme ograniceno", napominje evropski komesar za prosirenje.Nema direktne veze izmedju evropskih integracija Srbije i odnosa prema Kosovu i dijalogu s Pristinom, ali tu i dalje ocekujem duh kompromisa i pragmatizma, kakav je ispoljen u rezoluciji UN o Kosovu, zakljucio je Stefan File.

Procitaj nastavak vesti...

[Reklama]