Mašinovođa sekund pre tragedije telefonom rekao vozaču: "Teraj majstore"!?

• 0 Odgovora
  • 162 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

[Glasnik]

• *
  • 25,668
  • +4/-1
  • Opustite se i uzivajte!
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • Agregator vesti

Mašinovođa sekund pre tragedije telefonom rekao vozaču: "Teraj majstore"!?

ZAJEČAR – U saobraćajnoj neseći, koja se jutros oko šest sati desila na pruzi, na samom ulazu u Zaječar, poginule su četri osobe. Mašinovođa S. K. i vozač džipa Jovan Ursulović, neposredno pre saobraćajne nesreće u kojoj je voz udario u džip, kada je poginulo četiri osoba, bili su na – telefonskoj vezi!  Po nepotvrđenim podacima do kojih su, iz krugova bliskih istrazi došle ”Novosti”, Ursulović je, navodno, pitao S.K., koga poznaje od ranije, da li je bezbedno da prođe džipom preko pruge.  – Teraj, majstore, uspećeš – navodno je Ursuloviću kazao S.K.  Međutim, na sred pruge voz je naleteo na dip i razneo ga. Lokomotiva je vozilo gurala još 200 do 300 metara, pre nego što je mašinovođa uspeo da se zaustavi.  Po izjavama svedoka iz lokomotive, mašinovođa je vodio telefonski razgovor pre tragedije, ali će se tek proverom listinga, koju je zahtevalo Tužilaštvo, znati da li je zaista pričao sa Ursulovićem.    Vozač, Jovan Ursulović (56), iz borskog sela Zlot, se sa troje prijatelja jutros uputio na Staru planinu, kod Knjaževca, kako bi učestvovali u tradicionalnoj akciji ”Uspon na Midžor”. On je vozio ”suzuki samuraj” i, po prvim informacijama, pokušao je da vozilom prođe ispod spuštene pružne rampe.  Pored Ursulovića, poginuli su i Borani Nenad Cvetković (53) i Mile Đorđević (63). Četvrti nastradali je identifikovan kao Srboljub Popović (53) iz Bora, tek kada je njegova slika pristigla u Zaječar. On kod sebe nije imao dokumenta tako da je identifikacija bila otežana.  – Čuo sam stravičan prasak i jauke, nakon čega sam odmah istrčao napolje – kaže nam Vladimir Vidojković, očevidac događaja. – Istrčao sam napolje i video kako voz pred sobom nosi kola. Lokomotiva ih je vukla gotovo 200 metara. Kada se zaustavila, video sam da je džip smrskan.  Zbog sumnje da je izvšio krivično delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja, policija je lišila slobode S. K. (52), mašinovođu JP ’’Železnice Srbije’’, koji je upravljao ’’šveđankom’’ koja je naletela na džip.  – Po nalogu Tužilaštva, slobode je lišen mašinovođa i određen mu je 48 časovni pritvor, jer je, po pravilnicima JP ’’Železnice Srbije’’ morao da uspori voz na ulazu u Zaječar, što on nije učinio – rečeno nam je u policiji.  Osumnjičeni se tereti da se nije zaustavio na pružnom prelazu  “vražogrnačku rampu“ iako je imao pisani nalog da se zaustavi, obzirom  da je prelaz nebezbedan.

[Reklama]