Lazović: Trofej sa Zvezdom pa rastanak

• 0 Odgovora
  • 128 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

[Glasnik]

• *
  • 25,668
  • +4/-1
  • Opustite se i uzivajte!
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • Agregator vesti
« poslato: Januar 08, 2012, 09:10:21 »

Jedan je od retkih bisera u tmurnoj jesenjoj priči Crvene zvezde, koji je na momente sijao i potvrdio sav svoj talenat. Pojedine epizode su lansirale Darka Lazovića (22) na top listu mladih igrača iz Srbije za koje se raspituju klubovi širom Evrope. I nije tajna da su se oko cene za mladog reprezentativca Srbije već raspitivali Volfsburg, Bazel, a u prvi plan, zbog moći plaćanja, izbio je svakako PSŽ. Ipak, za sada je sve u fioci, a mladi reprezentativac i klub sa Marakane imaju načelan dogovor da rastanak treba da sačeka bar kraj sezone.- Iskreno, nisam opterećen, a svakako da interesovanje mora da prija svakom igraču, pa lično i meni. Prethodni period od godinu dana odradio sam dobro, a nema razloga za žurbu. U Zvezdi sam i spremam se za nove zajedničke izazove na proleće. Zanima me samo da pružam maksimum na terenu, kako bi ekipa upisivala što više pobeda – jasan je Lazovićza „Sport“.Vremena da se pokaže u drugim bojama ima sasvim dovoljno i svaki potez treba dobro izvagati.- Najvažnije je da nisam opterećen da moram po svaku cenu što pre da odem u inostranstvo. Naravno, niko ne može da bude izričit i ako u klub dođe astronomska ponuda za sve, koja se ne odbija onda je neminovan rastanak. Ipak, ponavljam, ne razmišljam o odlasku.Na leto je mnogo veća potražnja na tržištu, pa je realnije pronaći bolji angažman širom Evrope?- Ako veruješ u sebe, onda voz neće da pobegne. Nisam bio u panici kada sam grejao klupu i sve pratio iz drugog plana, a pogotovo ne sada, dok uveliko traje „mojih pet minuta“. Preostaje mi da nastavim da napredujem i da budem oslonac u prolećnom timu.Drugi deo sezone donosi veliku rekonstrukciju ekipe, a Lazović je pratio dolaske novih kolega na Marakanu.- Mislim da su došli pravi igrači i momci. Mladenovića, Milivojevića i Maksimovića poznajem iz mlade selekcije, gde smo dobro sarađivali. Veliki su zvezdaši, i što je važno svesni su ambicija i očekivanja. Kasalica iza sebe ima uspešnu epizodu u Slobodi i očekujem da svojim golovima opravda poverenje i kvalitet.Zaostatak od deset bodovaza Partizanomostala je crna mrlja i možda preveliko opterećenje?- Niko ne može da nam pomogne, nego mi sami sebi. Treba da uvek imamo motiva, da iz kola u kolo razmišljamo pozitivno i pokažemo da smo pobedili neke slabosti. Zaostatak je veliki, ali ima još 15 utakmica.Ambicije su svakako mnogo veće u Kupu Srbije, gde je sledeća prepreka u polufinalu Partizan?- Osvajanjem ovog trofeja neki minusi bi se izbrisali. Derbiji su pokazali da nema favorita i da je potrebno oba meča odraditi bez greške. Na nama je da se spremimo za velike okršaje i sve ćemo učiniti da dođemo do finala, a posle i do trofeja.Mnogo toga u igri treba da se podigne na viši nivo tokom naredna dva meseca?- Svako od nas mora da se posveti kolektivu i da zalaganjem doprinosi pomaku i željenim rezultatima. Važno je da smo svesni grešaka, da smo naučili neke stvari i da ćemo znati da kada bude najvažnije, budemo bolji od rivala.Vezni red mora da bude čvrst temelj na čemu insistira i trener Prosinečki?- Dominacija dolazi prilikom pas igre, koja treba da lomi rivale. Na tome šef uvek insistira i da pojedinac uvek nekim potezom iskoči. Nije lako preko noći uhvatiti stil, ali znam da Zvezda uvek pored rezultata treba da igra lepo i efikasno.Prekidi često donose bodove, a Darko voli da izvodi pre svega slobodne udarce.- Pored vežbanja je važno da proceniš na koju stranu će posebno da obrati pažnju golman. Odluka se donosi u trenutku i osećaj je svakako važan. Bitno je da me zaobiđu i povrede, koje su me omele da u nekim važnim utakmicama preuzmem odgovornost i odradim bolje posao. Odmor je protekao i u aktivnim treninzima, što mora, ako se hoće do cilja – smatra na kraju Darko Lazović.RECEPT ZA USPEHNije lako uspeti u fudbalu, a drugu stranu medalje posle dolaska iz Borca u Zvezdu osetio je upravo Lazović.- Nikada se nisam kolebao i važno je da sam dolazio na svaki trening da budem još bolji, a kada postupaš ispravno onda se slože kockice. Jako je važno pored talenta da se radi i samo zajedno se dolazi do rezultata – tvrdi Lazović.CENA 4 MILIONA EVRAUperspektivi, crveno-beli žele da od prodaje Lazovića inkasiraju pozamašnu sumu novca, a prema klupskim procenama vezista na evropskom tržištu trenutno vredi oko četiri miliona evra!Sve je dobro izvagano i sa ovim uslovima su upoznati potencijalni kupci, a pošto mu ugovor važi do narednog leta što nije zanemarljivo, ostaje da se sačeka može li Zvezda da ispuni zacrtani plan.

Izvor: Novosti.

[Reklama]