Krivokapić: Šamrok leži Partizanu

• 0 Odgovora
  • 125 Pregleda

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

[Glasnik]

• *
  • 25,668
  • +4/-1
  • Opustite se i uzivajte!
    • samoopustenoinfo
    • Pogledaj profil
    • Agregator vesti
« poslato: Avgust 06, 2011, 17:11:23 »

U Irskoj, od Dablina do dva sata udaljenog Golveja, poznatog po konjskim trkama, u kojem se tradicionalno održava i jak fudbalski turnir dečaka uzrasta do 17 leta, smestio se i Miodrag Krivokapić, bivši fudbaler Crvene zvezde. Posao zove, Krivokapić je trener u Seltikovoj školi, koja je i ovom prilikom pokazala snagu i uspela da se, posle pobeda nad selekcijom Republike Irske (2:0), Makabijem (2:0) i Aberdinom (2:1) plasira u današnje finale.Da li je kao naručen sagovornik za temu: Šamrok protiv Partizana u kvalifikacijama za Ligu Evrope? Proverićemo…LIČNA KARTA ŠAMROKA Osnovan: 1901. Predsednik: Džonatan Roš Trener: Majkl O Nil Stadion: Talagt (6.000) Trofeji: prvak Irske 16 puta, Kup Irske 24 puta- Moji sinovi Balša i Matija, koji su na odmoru u Beogradu, pratili su žreb, oni su mi i saopštili parove, Balša je prethodne noći bio i na Zvezdinom stadionu, njega je, naravno, više zanimalo koga će izvući crveno-beli, tako da mi je, onako uzgred, rekao da Partizan igra sa Šamrokom. Znam da vas interesuju Irci, potrudiću se da izađem u susret, mada nisam siguran da će moja pomoć biti dragocena – oglasio se Krivokapić s druge strane telefonske žice.

* Upoznati ste sa irskim reprezentativnim fudbalom, ali, koliko vas “dotiče” klupski?- Uglavnom pogledam tabelu i to je sve.* Stil se ne razlikuje?- Otud i mogu da se upustim u dijalog. Dakle, Šamrok gaji fudbal koji odgovara srpskim ekipama. I pored toga ne sme da se potceni. Osvrtanje na Šamrokov koeficijent, koji je bio najslabiji prilikom žrebanja, može da odvede na stranputicu, izreka “lako ćemo” je zabranjena.* U Irskoj se očekuje tvrda utakmica u ambijentu, koji je pravi, fudbalski?- Domaćin će probati da nametne presing i eventualno stekne kakvu, takvu prednost, svestan da je u revanšu apsolutni autsajder. Prema tome, šta uradi u Dablinu, uradio je, pa, mu u revanšu, pošto je poslovično tanak na evropskim gostovanjima, predstoji da gleda u nebo i moli se da izbori vizu za Ligu Evrope. Sumnjam, ipak, da će mu iko pružiti ruku da prepliva Savu i Dunav.* Kvalitet uvek ispliva na površinu?- Šamrok se davi, a Partizan će biti na pragu onoga što želi pod uslovom da spusti loptu na zemlju, usredsredi se na pas i izbegne, rekoh već, svaki pokušaj Iraca da ga uvede u presing – jasan je Miodrag Krivokapić.

O ŠAMROK ROVERSUŠAMROK Rovers je proslavio 110. rođendan, najtrofejniji je irski klub i svakako najbolji. Prošle sezone je osvojio 16. titulu na gol razliku, ove godine prošao je Floru u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, ali je zatim ispao od Kopenhagena (0:1, 0:2).Trener Majkl O’ Nil već treću sezonu predvodi tim koji igra dosta čvrsto, disciplinovano. Bar su tako budućeg rivala Partizana opisali Danci. Zanimljivo je da kapitensku traku nosi Englez, štoper Den Marej, jedan od trojice u timu. Najbolji igrač i strelac je opet stranac, Škot Geri Tvig, koga je iz Brešina sa sobom u novi klub poveo trener O Nil. On je prošle sezone postigao 20 golova, a ove je u 17 mečeva već „upisao“ 11 pogodaka.U Irskoj se igra već 24. kolo, Šamrok je u vrhu sa malim zaostatkom, a protiv Kopenhagena igrao je u sastavu: Tompson – Saliven, Sajvs, Marej, Stivens – Mekejb, Fin, Mekormak, B. Dinehi – Tarner, Tvig.

Izvor: Novosti.

[Reklama]